צלם סטילס לאירועים

תמונות נועדו כדי לתפוס את הרגע. הן מציגות אנשים, יחסים, זמנים, נוף. מתעדות אירועים אישיים, היסטוריים ונותרים כעדויות למי שהם שייכים לו. היה נדמה שבזמן האינטרנט ועם חדירתה של המצלמה הדיגיטלית, לא יהיה מי שיצלם סטילס, אבל מסתבר שלצילום סטילס גם בעידן הזה יש חובבים רבים. זהו סוג של מקצוע ותחביב השייכים לתחום האומנות, ושום […]

תמונות נועדו כדי לתפוס את הרגע. הן מציגות אנשים, יחסים, זמנים, נוף. מתעדות אירועים אישיים, היסטוריים ונותרים כעדויות למי שהם שייכים לו. היה נדמה שבזמן האינטרנט ועם חדירתה של המצלמה הדיגיטלית, לא יהיה מי שיצלם סטילס, אבל מסתבר שלצילום סטילס גם בעידן הזה יש חובבים רבים. זהו סוג של מקצוע ותחביב השייכים לתחום האומנות, ושום כלול דיגיטלי לא יצליח להעלים אותם מהמציאות. ייתכן כי הטכנולוגיה תציע לצלמים המקצועיים אביזרים וכלים לביצוע צילומים יותר איכותיים ומוצלחים, אבל רובוטים או מכשירים לעולם לא יחליפו את העין האנושית המצלמת. ומדובר באומנות של ממש.

גם היום בזמנים של טכנולוגיה מתקדמת יש צלם סטילס בכל אירוע. לטעמו של צילום מקצועי של צלם מקצועי, אין תחליף. 

ההיסטוריה של מצלמת הסטילס

הצילום הראשון שנעשה אי פעם, נעשה ע"י צרפתי בשם ניספור נייפס. הוא נקרא "נוף מחלון בלה-גרא". נייפס היה החלוץ שהצליח לקבע את הדימוי שנוצר בגב המכשיר שהיה אז ונקרא "קמרה אובסקורה". זה היה צילום באיכות נמוכה מאוד, אבל הוא לחלוטין סימן את תחילתו של עידן הצילום. מהפכה.

האירוע החשוב הזה התרחש בשנת 1827, כאשר האדון נייפס העמיד מצלמה מעל אדן החלון, וזו צילמה את מה שמתרחש בחוץ אחרי חשיפה של שעות ארוכות בשמש, הצליחה המצלמה לייצר את הצילום הראשון הזה. נייפס רשם פטנט על שמירת הצילום. מאוחר יותר זו תהפוך לתגלית מסחרית והיא תופץ בעולם כולו. היא תעבור כמובן שדרוגים של שיפור האיכות, קיצור זמן הצילום ועוד. תארו לעצמכם שבשביל צילום אחד היינו צריכים בתקופתו של נייפס לעמוד 8 שעות בשמש. בלתי אפשרי! השיטה שבאה אחר כך נקראה דאגרוטיפים, סוג של לוחות מתכת שעברו תהליך של אידוי בחומרים הרגישים לאור. צלמים נשאו אותם אתם לכל מקום וצילמו באמצעותם. ממשלת צרפת הייתה זו שרכשה את הפטנט ממשפחתו של נייפס, והפכה את הידע הזה לנגיש עולמית. הצילום הפך עם כך לטכנולוגיה להמונים. 

אפשר לומר כי נייפס היה צלם סטילס הראשון בעולם.

צלמי סטילס לאירועים

מה זה מצלמת סטילס?

כבר ביוון העתיקה התגלו העקרונות שהפכו את המכשיר "קמרה אובסקורה" למצלמת הסטילס הראשונה. נעשו ניסויים שונים כמו למשל ניקוב בקיר של חדר חשוך, כאשר ייכנס אור דרכו ויקרין על האור, תוצג תמונה הפוכה של העולם שבחוץ. אריסטו היה הראשון שתיאר את התהליך הזה. אבל ליוונים הייתה בעיה. הם לא ידעו כיצד לשמור על התמונה כדי לצפות בה שוב, זה היה רגע אחד גורלי שבו נראה משהו ואחר כך נעלם נייפס הצליח לשמר את התמונה, ולכן זו תרומתו הגדולה לעולם הצילום. כאשר הומצאו הדאגרטיפים השתמרו עליהם הצילומים. עד שנת 1888, שימשו הלוחות הללו לצילום. 

אבל בשנה זו פיתח איש בשם ג'ורג' איסטמן חומר גמיש שהחליף את הזכוכית ואפשר צילום של תמונות רבות ברצף והרבה יותר מהר. היום קוראים לזה פילם. בהמשך ייסד אדון איסטמן את חברת קודאק הידועה לצילום הקיימת עד היום. באמצעות הפטנט הזה מהתקופה הזו נותר תיעוד רב.

לכל מצלמת סטילס יש פילם.

מצלמת סטילס היא מצלמה המסוגלת לצלם תמונות סטטיות להבדיל ממצלמת וידיאו המצלמת תמונות נעות או בקיצור- סרטון. מצלמת סטילס היא סוג של קופסה אטומה לאור. יש בה נקב קטן מאוד שנקרא צמצם ואפשר לפתוח ולסגור אותו באמצעות "תריס". בתוך הקופסה קיים חומר בעל זיכרון שמסוגל לזכור את כמות האור הנכנסת וכן את הצבעים. עד סוף שנות התשעים, כל צלם סטילס היה מצויד בפילים, עליו הוא צילם. בסוף שנות התשעים חדרו כרטיסי הזיכרון, אשר שמרו ואחסנו את התמונות. בשנת 2004 הופיעה המצלמה הדיגיטלית. צלמי סטילס שאוהבים את התוצאה במצלמת סטילס לא ויתרו עליה בגלל מצלמה דיגיטלית.

מחיר צלם סטילס לאירוע

למעשה אין מחירון קבוע לצלמים המחייב את כולם. מדובר על אומנות של צילום, ואומנות איננה מוערכת בכסף. מחירו של צלם סטילס לאירוע יכול לנוע מכמה אלפי שקלים ועד עשרות. תלוי מה הציוד שהוא מביא אתו וכמובן מה הידע והניסיון שלו. ככל שהוא יהיה צלם יותר מוכר הנושק בצילומים לאומנות, כך הוא יהיה מבוקש יותר ויצליח להפיק מהאירוע צילומים יפים ונוגעים ללב.

החוכמה בצילום אירוע, היא לא למצוא צלם סטילס זול, אלא למצוא צלם איכותו שתוכלו ליהנות מהצילומים שלו. 

יש היום זרמים בצילום של אירועים אישיים כמו למשל בצילומי חתונות. כבר לא מדובר בהעמדת כל המשתתפים בשורה, אלא במציאת הרגעים היפים של בני המשפחה באירוע המתועד.

צלם חתונות עד 5000 ₪ – צלם סטילס

צלמים לחתונה יש הרבה, בואו נודה על האמת. לא כולם מקצועיים באותה מידה. מה שהופך צילומים ליפים ומעניינים, זוהי נקודת המבט של צלם סטילס, ממש כמו איכות נקודת מבטו של צייר או סופר. כאשר מדובר בחתונה ייתכן כי תוכלו למצוא צלם חתונות עד 5000 ₪, אבל חשוב גם לבדוק את הרזומה שלו. בקשו ממנו לשלוח לכם קבצים של תמונות שהוא צילם, והתרשמו בעצמכם.

צלם חתונות מתלווה היום לבני הזוג לא רק בזמן האירוע, אלא עוד הרבה קודם לכן. כאשר מדובר בצוות של צלמים, אז יש חלוקת תפקידים ביניהם. יש מי שמצלם את בני הזוג בהכנות, ויש מי שמצלם את ההכנות לאירוע, שבסופו של דבר גם יהיו חלק מסרט החתונה. צלם אחד מצלם את המוזמנים, וצלם אחד את הכניסה וההתרגשות של בני הזוג מאחורי הקלעים.

לכל רגע יש משמעות. צלם טוב זה מישהו שמרגיש מתי הרגע הזה מגיע. שמזהה רגע מסוים שכדאי לצלם, מצליח להפיק אלבום חתונה מרגש ונוגע ללב.

מחפשים ספקים לאירוע הבא שלכם?

בקרו כאן: אולם אירועים | שמלות כלה | רב לחתונה | צלם וידאו לחתונה | מפיק אירועים | הזמנות לאירועים | בלונים מעוצבים | סידור פרחים

חזרה אל דף הבית – אינדקס חתונות פלאנרז